Union banka zavřela pobočky, zastavila platby

21.02.2003 | , Reuters
Domovská stránka


Union banka, kontrolovaná italskou investiční firmou Invesmart, v pátek oznámila, že uzavřela pobočky a zastavila platby kvůli možné platební neschopnosti.

Union banka, jež má okolo 200 tisíc klientů, na své internetové stránce uvedla, že možná nebude schopna splnit své finanční závazky a vede jednání s centrální bankou. Finanční problémy Union banky jsou největší krizí v českém bankovním sektoru od úpadku bývalé Investiční a poštovní banky v roce 2000. 

Situací v Union bance se ve čtvrtek do večerních hodin zabývala bankovní rada ČNB. Zdroje ČNB uvedly, že jednou z možných reakcí bankovního dohledu by bylo odnětí licence. 
Invesmart, součást italské skupiny Investar, převzal kontrolu nad českou bankou v červnu, když koupil 70procentní podíl v Union Group. 

Union Group drží 75 procent Union banky, která do té doby byla jedním z mála finančních ústavů vlastněných domácím kapitálem. Skupina vlastní také Union pojišťovnu a polskou banku Bank Przemyslowy.

Články ze sekce: Domovská stránkaPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.