Wall Street posílil, očekává brzký konec války

21.03.2003 | , Reuters
Domovská stránka


Wall Street uzavřel  čtvrteční seanci růstem, index Dow Jones zaznamenal první  sedmidenní sérii posilování od srpna roku 2000. Investoři sázeli  na to, že válka v Iráku brzy skončí.

Trh celý den střídal růst s poklesem, když investoři  sledovali zprávy o stupňujícím se útoku spojeneckých sil na Irák a přeskupovali svá portfolia. "Nikdo se teď nemůže odtrhnout od televizní obrazovky. Dnes ráno jsme viděli mírný růst trhu kvůli zprávám, že byl Saddám  (Husajn) možná zraněn," řekl Weston Boone, viceprezident  pro burzovní obchody z Legg Mason Wood Walker. Index Dow Jones stoupl o 0,26 procenta na 8286,60 bodu a index Nasdaq Composite posílil o 0,41 procenta  na 1402,77 bodu. Americké rakety s plochou dráhou letu dopadaly ve čtvrtek na Bagdád a pozemní síly se za podpory dělostřelectva přesouvaly z Kuvajtu do Iráku. Americký ministr obrany Donald Rumsfeld uvedl, že dosud  nevídaný útok teprve přijde a vyzval stoupence Saddáma Husajna, aby neposlouchali rozkazy a vzdali se. Akcie zbrojařských firem ve čtvrtek oslabily. Investoři si  vybírali zisky, protože už nepočítali s tím, že by se zvyšovaly  výdaje na zbraně. 

Články ze sekce: Domovská stránkaPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.