Dolar klesá na nejnižší hodnoty od začátku války

25.03.2003 | , Reuters
Domovská stránka


09:00 SEČ - Dolar spadl během asijských seancí na nejnižší  hodnoty od začátku vojenské operace v Iráku. Výprodej americké  měny vůci euru i jenu souvisí s obavami, že válka neskončí tak  rychle, jak se dříve předpokládalo. 

Jednotky Spojených států, Velké Británie a jejich spojenců  sice v úterý pokročily dále směrem na Bagdád, naděje na rychlou  porážku Saddáma Husajna jsou však stále příliš vzdálené.
Euro si polepšilo zhruba o půl procenta na 1,0696 dolaru, když se krátce předtím vyšplhalo na týdenní maximum  1,0716 dolaru. 
Dolaru nepomohlo ani měnové zasedání japonské centrální banky, jež nepřineslo žádný impuls k prodeji jenu. Nepotvrdila  se očekávání, že BOJ přijme na první schůzi pod novým guvernérem  Tošihikem Fukuim razantní kroky na uvolnění měnové politiky. 
K jenu ztratil dolar 0,9 procenta na 119,70.
Výsledky maloobchodních tržeb v eurozóně budou známy ve 12:00 SEČ. Údaje z průzkumu americké spotřebitelské důvěry  vyjdou v 16:00 SEČ.

 

Články ze sekce: Domovská stránkaPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.