"Pražská burza během dnešní seance opět zaznamenala téměř nulový zájem ze strany větších zahraničních hráčů a trh jako celek tak pouze po celý den držel pondělní závěrečné hodnoty," uvedl Josef Kohout z Patria Finance.
Podle Kohouta se větší volatility investoři dočkali pouze na akciích ČEZ, které dopoledne testovaly maxima u 965 Kč. Postupně se však díky pár prodejním objednávkám titul vrátil pod 960 Kč a po německé zprávě k jaderné energetice titul zamířil dokonce pod 950 Kč. Akcie ČEZ nakonec ztratily 1,68 procenta na 942,90 koruny, když podle Josefa Němého z Komerční banky reagovaly také na vývoj v západoevropském energetickém sektoru
Index dolů táhly také akcie rakouské Erste Bank, jež zlevnily o 0,37 procenta na 818 korun. Němý doplnil, že titul se dnes poprvé obchodoval bez práva na dividendu 0,70 eur (17 korun) na akcii. Nedařilo se rovněž akciím mediální společnosti CME, které uzavřely se ztrátou 0,75 procenta na 382,10 koruny.
Naopak cena akcií KITD stoupla o silných 4,15 procenta na 205,70 koruny. Firma dnes oznámila, že dodá software pro sledování televizního vysílání prostřednictvím internetu a mobilních telefonů konsorciu čínských televizních stanic a vydavatelů China United Television. Hodnotu transakce neuvedla. Podle ředitele KITD pro Asii Steva Chunga by ale mohlo jít o jeden z největších kontraktů, které společnost uzavřela.