Francie má druhou největší ekonomiku v eurozóně. Ve druhém čtvrtletí její hrubý domácí produkt klesl o 0,1 procenta, hlavně kvůli výraznějšímu útlumu průmyslové výroby. Za návratem k růstu ve třetím čtvrtletí stojí hlavně soukromá spotřeba. Analytici se ale domnívají, že i ta bude koncem roku slabší.
Odhadovaný růst za celý letošní rok už bere v úvahu i zpřesněná data za třetí čtvrtletí. Je založen na předpokladu, že po zbytek roku hrubý domácí produkt už neporoste. Za loňský rok francouzská ekonomika vykázala růst o 1,4 procenta.



Elektromobilistům nastávají krušné časy. Elektromobily v mrazu ztrácejí až 40 % dojezdu a nabíjí se velmi pomalu
Test Seat Ateca: Zlaté staré časy aneb jistota v rozbouřených vodách a za dobrou cenu
Šidit, svařovat totálky, kitovat a stáčet tachometry aneb v kůži polského autobazaru. Vyzkoušet pochybné praktiky si teď může každý
Řidiči, držte si klobouky. V nadcházejícím roce se změní řada věcí. Víme, které to budou
Až budete stát v koloně na D1, můžete slavit. Dálniční propojení Prahy a Bratislavy se otevřelo před 45 lety
