V ČR investuje 1 % populace

02.04.2012 | , HighSky Brokers
Tiskové zprávy


Nejvíce Češi obchodují přes brokerské společnosti. Akcie patří mezi investiční stálice. Nově přicházejí investoři na chuť také obchodům s měnami.

Ačkoli zájem o online obchodování mezi českými investory každoročně narůstá, stále zdaleka nedosahuje úrovně běžné v západní Evropě. V tuzemsku aktivně působí zhruba 100 000 investorů, tedy pouhé 1 % české populace, kteří prostřednictvím brokerských společností investují hlavně do akcií a dále do měn, komodit nebo dluhopisů.

"V západních zemích má investování mnohem delší tradici. U nás je kapitálový trh poměrně mladý a porevoluční generace si svou cestu k investování stále hledá." říká Robert Havlena ze společnosti HighSky Brokers a dodává: "Některé investiční nástroje jako obchodování měn, jsou pro české investory stále novinkou."

Mezi hlavní důvody proč se Česi nepouštějí do online obchodování patří nedostatek investičních znalostí. Proto se společnost HighSky Brokers aktivně zapojuje do zvyšování úrovně ekonomické gramotnosti zájemců o kapitálové trhy formou investiční soutěže.

Každý si může vyzkoušet simulaci skutečného prostředí obchodování s měnami zábavnější formou, a to prostřednictvím soutěže.“ sděluje Havlena a doplňuje: „Jednoduše si nainstaluje demoúčet a v klidu z domova investuje virtuální kapitál třeba do nákupů české koruny vůči jiné měně. V soutěži navíc může srovnávat v reálném čase své výsledky s ostatními soutěžícími a bude-li lepší, ještě získá cenu.“

Cílem investiční soutěže, která začíná začátkem dubna, je dosáhnout co nejvyššího celkového nebo největšího denního zhodnocení virtuálního kapitálu a prakticky si tak vyzkoušet co obnáší skutečné obchodování v reálném čase.

Soutěž poběží na novince - platformě MetaTrader 5.  HighSky Brokers je prvním obchodníkem s cennými papíry s licencí ČNB, který ji na český trh přináší. Řada MetaTrader patří mezi jednu z celosvětově nejrozšířenějších. Její poslední verze, MetaTrader 5, je rychlejší a revolučnější svými funkcemi jako třeba obchodování přímo z grafů nebo pomocí jediného kliknutí. MetaTrader 5 je univerzálním prostředkem pro začátečníky i pokročilé investory, která nabízí přehledné obchodování. Náročnější uživatelé si mohou vybírat z více analytických nástrojů a komplexní podpory technické analýzy. Jeho prostřednictvím je také možné zjišťovat trendy vývoje a pohybů měnových kurzů.

Články ze sekce: Tiskové zprávy