Droga jménem inflace aneb – jsme za vodou?

10.04.2012 | Komerční sdělení, MoneyExpo 2013
Tiskové zprávy


Pojem „dluhová krize“ ovládá média výrazně teprve několik posledních let. Svým způsobem se stal zaklínadlem, aniž by se však pátralo po jeho hlubších příčinách, podstatě a souvislostech.

Přitom základy současné dluhové krize, která má celosvětový vskutku globální charakter, byly postupně
a tiše budovány již několik desetiletí. Zásadní podíl na jejím vzniku a nezadržitelném prohlubování má systém nekrytých papírových měn. Na to upozorní ve své přednášce v rámci letošního ročníku investičního a trading summitu MONEY EXPO (TOP HOTEL Praha, 20. – 22. dubna) Jaroslav Brychta.

Poukáže na mnohdy zastřenou, či spíše zastíranou skutečnost – akcie rostou pouze díky inflaci
a růstu zadlužení. To však má své jasné hranice a začalo narážet na svůj strop. Trhy jsou totiž dnes zcela v režii centrálních bank a je to především měnová politika, která by měla být v centru pozornosti každého investora. Právě z ní se dá odvodit perspektiva dalšího vývoje, je jasným indikátorem, který však zatím právě mnoho nadějí nevzbuzuje. Právě proto, podle Jaroslava Brychty, stále máme to nejhorší z dluhové krize ještě před sebou. Tendence vypomáhat si dalšími emisemi nekrytých hlavních světových jsou stále zřetelnější. A proto například růst cen zlata, který zaznamenáváme  v posledních letech, není žádnou bublinou, ale jedinou logickou odpovědí na klesající důvěru v hlavní světové měny.

Nebude to asi příliš potěšitelné poslouchání, ale vědět a znát, jaký asi bude vývoj finančních trhů, se určitě vyplatí. A to ne jen investorům…

 

Články ze sekce: Tiskové zprávyPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.