Jedna z prvních pojišťoven na demonopolizovaném českém trhu slaví 20. výročí

17.04.2012 | , ČSOB Pojišťovna
Tiskové zprávy


Dnes je to právě 20 let od doby, kdy současná ČSOB Pojišťovna začala psát svou historii. Tehdy ještě pod značkou Pojišťovna IB byla 17. 4. 1992 zapsána do obchodního rejstříku. Nejprve jako ryze životní pojišťovna zaměřená především na zhodnocování vložených finančních prostředků a od roku 1994 už jako univerzální pojišťovna nabízející jak životní, tak neživotní portfolio produktů. V současné době má ČSOB Pojišťovna přibližně jeden milion klientů a je třetí největší pojišťovnou na trhu měřeno celkovým předepsaným pojistným.

Jsme hrdí na to, že patříme mezi největší pojišťovny na českém trhu s věrnou a spokojenou klientelou. Dlouhodobě zastáváme názor, že být nejlepší v této branži neznamená být nejlevnější a kvalitou nabízených produktů a služeb se nám daří touto cestou klienty získávat,“ uvedl generální ředitel ČSOB Pojišťovny Jeroen van Leeuwen.

Historie

V roce 1992 (17. 4.) byla tehdejší Investiční bankou, a.s. založena Pojišťovna IB, a.s., která se stala jednou z prvních tuzemských pojišťoven, které po demonopolizaci českého pojišťovnictví vstoupily na trh. Později se transformovala do IPB Pojišťovny, a.s., která byla 1. 1. 2003 v rámci fúze spojena s ČSOB Pojišťovnou, jež byla v roce 1994 založena pod názvem Chmelařská vzájemná pojišťovna. ČSOB Pojišťovna, jak ji známe dnes, stojí na pevných základech tvořených zkušenostmi a tradicí dvou pojišťovacích institucí, které spojily své síly právě pod značku ČSOB Pojišťovna.

Články ze sekce: Tiskové zprávy