Slevomat prodal majoritní podíl v portálu Zapakatel.cz

03.08.2012 | , Financninoviny.cz
Zpravodajství ČTK


Praha 3. srpna (ČTK) - Lídr tuzemského trhu slevových serverů Slevomat snížil svůj většinový podíl v trojce na trhu portálu Zapakatel.cz a ukončil s ním spolupráci. ČTK to řekl ředitel Slevomatu Tomáš Čupr. Hodnotu transakce firmy neuvedly. Před rokem se oba servery spojily, aby ovládly trh.

Slevomat dosud vlastnil 51procentní podíl v portálu Zapakatel.cz. Nyní Slevomat odvolal z vedení Zapakatel.cz svého zástupce a ponechá si ve společnosti minoritní podíl pod 25 procent.

Důvodem ukončení spolupráce je rozdílný pohled na podnikání a výši marží. "Namísto krátkodechého cenového podbízení je naším cílem vytváření dlouhodobých, oboustranně výhodných partnerství se zákazníky i obchodními partnery a trvalá udržitelnost a finanční stabilita našich společností," uvedl Čupr.

Podíl skupiny Slevomat Group na trhu dosahuje nyní 40 procent. Obrat tuzemských slevových serverů letos podle odhadů odborníků přesáhne rekordní tři miliardy korun.

Zákazníci mohou nyní nakupovat zlevněné zboží a služby na 130 slevových serverech, jejich počet letos ale dál rychle klesá. Loni v létě jich bylo přes 200. "Zůstávají ti, kteří mají sílu poskytovat kvalitní zákaznický servis a další přidanou hodnotu, ať už se jedná o garanci vrácení peněz či ombudsmana řešícího potíže za zákazníka apod.," uvedl ředitel vyhledávače slev Skrz.cz Petr Kováčik. Podle něj by letos mohly z trhu odejít desítky portálů.

Systém hromadných slev funguje tak, že snížení ceny obchodníci či poskytovatelé služeb umožní poté, co si produkt zakoupí stanovený počet zákazníků. Lidé získají výrazné slevy a podnikatelé zase zaplní volné kapacity svých služeb nebo prodají zboží starších kolekcí.

Autor článku

 

Články ze sekce: Zpravodajství ČTK