Tisk: MMF snížil odhad růstu světové ekonomiky

05.10.2012 | , Financninoviny.cz
Zpravodajství ČTK


Mezinárodní měnový fond (MMF) snížil odhad letošního růstu světové ekonomiky o 0,1 procentního bodu na 3,3 procenta. V příštím roce počítá s růstem o 3,6 procenta namísto dříve předpokládaných 3,9 procenta. Informoval o tom na svých internetových stránkách německý list Handelsblatt s odvoláním na výňatky ze zprávy MMF, do kterých mohl nahlédnout.

 

V samotné eurozóně MMF podle listu očekává v letošním roce pokles ekonomiky o 0,4 procenta. V příštím roce by měla ekonomika eurozóny pouze mírně oživit, růst by měl činit 0,2 procenta.

Výhled světové ekonomiky podle MMF závisí především na tom, zda "budou v evropském regionu a Spojených státech uskutečněny rozhodující politické kroky ke stabilizaci důvěry", píše Handelsblatt.

Odhad růstu čínské ekonomiky pro příští rok MMF podle listu snížil o 0,2 procentního bodu na 8,2 procenta. Zhoršil rovněž výhled pro Indii a Brazílii.

Články ze sekce: Zpravodajství ČTK



Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.