Vláda projedná výrazné snížení počtu dotačních programů

28.11.2012 | , Financninoviny.cz
Zpravodajství ČTK


Vláda se dnes bude zabývat návrhem ministerstva pro místní rozvoj (MMR), aby se od roku 2014 snížil počet dotačních programů, přes které do Česka proudí peníze z Evropské unie, ze současných 17 na osm. Ministři také projednají návrh na zachování výše státního příspěvku na podporu obnovitelných zdrojů a novelu zákona o finančních konglomerátech a doplňkovém dohledu.

 

MMR navrhuje vznik operačních programů s názvy Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost, Výzkum, vývoj a vzdělání, Doprava, Životní prostředí, Zaměstnanost, Praha-pól růstu ČR, Technická pomoc a Integrovaný regionální operační program. Poslední jmenovaný program má nahradit dosavadní regionální programy.

Podle původních plánů se měl státní příspěvek na podporu obnovitelných zdrojů v roce 2013 snížit na 9,7 miliardy z letošních 11,7 miliardy korun, což vyvolalo protesty zástupců průmyslu. I přes zachování letošní výše příspěvku ale podle propočtů ministerstva průmyslu a obchodu elektřina od ledna kvůli obnovitelným zdrojům zdraží.

Schválením novely zákona o finančních konglomerátech a doplňkovém dohledu by Česká národní banka získala další pravomoci ohledně dohledu nad finančními skupinami, které působí ve více oblastech finančního trhu. Změny požaduje Evropská unie.

Články ze sekce: Zpravodajství ČTKPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.