Bundesbank: Evropská dluhová krize ještě není vyřešena

30.12.2012 | , Financninoviny.cz
Zpravodajství ČTK


Dluhová krize v eurozóně se poněkud zklidnila, všechny její příčiny však ještě zdaleka nebyly odstraněny. Uvedl to šéf německé centrální banky Bundesbank Jens Weidmann v rozhovoru pro německý list Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung.

 

Také zástupce Německa v Evropské centrální bance (ECB) Jörg Asmussen upozornil, že dluhové problémy v Evropě doposud nebyly překonány. Jejich odstraňování podle něj bude trvat ještě několik let, napsala agentura DPA.

Německý ministr financí Wolfgang Schäuble nicméně tento týden uvedl, že eurozóna již má nejhorší část dluhové krize za sebou. Silně zadlužené země, jako například Řecko, již podle něj pochopily, že krizi mohou překonat pouze prostřednictvím tvrdých reforem.

"Vláda v Aténách ví, že nesmí ostatní členské státy eurozóny finančně přetěžovat. Proto také nyní urychluje reformy," upozornil ministr v rozhovoru pro německý list Bild.

Články ze sekce: Zpravodajství ČTKPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.