Arabská televize Al-Džazíra expanduje v USA

03.01.2013 | , Financninoviny.cz
Zpravodajství ČTK


Los Angeles 3. ledna (ČTK) - Arabská zpravodajská televize Al-Džazíra expanduje na trhu ve Spojených státech. Firma oznámila, že koupila americký kanál Current TV, u jehož vzniku stál bývalý americký viceprezident Al Gore. Finanční podmínky transakce nebyly zveřejněny.

Al-Džazíra chce prostřednictvím této transakce zvýšit pokrytí v USA. Kanál Current TV se sice potýká s nízkou sledovaností, je však prostřednictvím kabelových a satelitních služeb dostupný v 60 milionech amerických domácností.

Al-Džazíra nahradí nynější vysílání Current TV vlastním programem s názvem Al-Džazíra America. Gore se stane jedním z poradců nového programu. Podle analytiků však bude nový kanál v USA čelit překážkám ze strany distributorů televizního signálu i diváků.

Společnost Time Warner Cable již oznámila, že se rozhodla ukončit dohodu o přenosu programu Current TV. Firma dosud zajišťovala přenos programu do zhruba 12 milionů domácností.

Články ze sekce: Zpravodajství ČTKPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.