Prezident Miloš Zeman před pár dny řekl, že pokud se Sněmovna teď rozpustí, vyhlásí volby na 25. a 26. října. Zavadil chce funkci předsedy odborové konfederace složit až po nich začátkem listopadu. Soustředit se chce prý jen na politiku. Nyní patří k nejviditelnějším odborářům, navíc s jadrným slovníkem. Je také Zemanovým poradcem a přítelem.
Nové vedení si odboráři mají volit v dubnu příštího roku. Někteří předáci svazů by byli rádi, aby Zavadil své funkční období do jara dokončil. Jiným se ale naopak příliš nelíbí, že by odbory měly sloužit jako odrazový můstek do vysoké politiky. Dostali se do ní tak už bývalí šéfové konfederace - europoslanec Richard Falbr a šéf Senátu Milan Štěch (oba ČSSD).
Odbory dřív výslovná doporučení k volbám nedávaly. Hodnotily hlavně programy stran z pohledu zaměstnanců, z jejich analýzy vítězně vycházela levice. S konkrétní radou přišli předáci až loni na podzim před senátními a krajskými volbami. Voličům tehdy přímo vzkázali, aby nedávali hlas tehdejším koaličním stranám a kandidátům. V prezidentské volbě pak vyzývali k podpoře Zemana.
ktk mal



				
						Rakousko končí s nalepovacími dálničními známkami a zdražuje
					
						Test Fiat Panda La Prima: Styl za dobrou cenu a automat k tomu
					
						Test ojetiny: Možná se vyplatí nejít automaticky pro Škodu. Opel Insignia II je opomíjenou ojetinou za skvělé peníze
					
						Tohle měla být Škoda pro chudé. Sagitta představovala zajímavý nápad, ale do série se nedostala
					
						Na Slovensku nově může člověk dostat pokutu za rychlost, pokud poběží na autobus. Po chodníku se teď musí chodit a jezdit nanejvýš 6 km/h
					