Čistá provozní ztráta za tři měsíce do konce srpna má činit 950 milionů až 995 milionů USD (18,1 miliardy až 19 miliard Kč). Ztrátu způsobily odpisy a další faktory. Výsledky hospodaření má firma oficiálně zveřejnit příští týden.
Očištěná čistá ztráta, tedy bez zahrnutí změny hodnoty zásob a nákladů na restrukturalizaci, se má pohybovat v rozmezí 250 milionů až 265 milionů USD, tedy 47 až 51 centů na akcii. Příjmy mají činit 1,6 miliardy USD, z toho téměř polovina má být z divize služeb.
Analytici dotazovaní agenturou Reuters očekávají, že firma vykáže ztrátu 15 centů na akcii při příjmech 3,06 miliardy USD.
Společnost dodala, že nadále plánuje zaměřit své úsilí hlavně na podniky a náročné zákazníky. Nabízet bude hardware, software i služby.
BlackBerry se původně jmenovala Research In Motion a byla průkopníkem chytrých telefonů. Její přístroje měli v oblibě zejména manažeři. Situace se však rapidně změnila po vstupu firmy Apple na trh s chytrými telefony. Nyní BlackBerry na trhu výrazně zaostává za přístroji iPhone od Applu a za dalšími zařízeními, která využívají operační systém Android společnosti Google.



Test ojetiny: Možná se vyplatí nejít automaticky pro Škodu. Opel Insignia II je opomíjenou ojetinou za skvělé peníze
Tohle měla být Škoda pro chudé. Sagitta představovala zajímavý nápad, ale do série se nedostala
Na Slovensku nově může člověk dostat pokutu za rychlost, pokud poběží na autobus. Po chodníku se teď musí chodit a jezdit nanejvýš 6 km/h
Test Volkswagen Caravelle Long 2.0 TDI 4Motion: Mikrobus do nepohody
Malý náklaďáček mnoha jmen: Škoda/Aero/Praga (A) 150 byla nedoceněným československým dříčem
