Podle něj skupina začne na zakázce pracovat patrně začátkem listopadu. Stroje musí dodat do 18 měsíců. "Koncem příštího roku předpokládáme dodávky, montáž. Zprovoznění přijde na řadu v prvním a druhém kvartálu 2015," uvedl Kaplarczyk.
Vítkovice uzavřely kontrakt s pákistánskou společností WAH BRASS MILLS (PRIVATE) LIMITED. Rekonstrukce se týká válcovny mosazi a měděných slitin. Produkce válcovny se více než trojnásobně zvětší.
Vítkovice využijí modernizované zařízení, které bude doplněno o novou technologii pro zvýšení výroby mosazných pásů v požadované kvalitě a objemu. Požadavek na zvýšení výroby o 17.00 tun za rok znamená, že vzrostou nároky na tavicí a licí kapacitu. Skupina Vítkovice Machinery Group proto zmodernizuje čtyři stávající tavicí pece, které čeká generálka. Současně vzroste jejich užitný objem. Kromě toho vítkovická skupina dodá jednu novou tavicí pec.
"Vítkovice v tomto projektu porazily po třech letech příprav a vyjednávání konkurenty z Číny a Koreje," uvedl Kaplarczyk. Zařízení, které budou Vítkovice modernizovat, pochází z Československa a bez větších potíží fungovalo přibližně 40 let.
"Pákistán je pro nás perspektivním trhem se spoustou obchodních příležitostí, takže doufám, že právě vytvořený chodníček se časem promění v dálnici," uvedl Kaplarczyk. Na kontraktu Vítkovice pracovaly tři roky, nyní se dostal do finální fáze. Jen zabezpečení financování trvalo rok. Vítkovice plánují v Pákistánu také větší projekty na ocelárnu nebo elektrárnu.



Test ojetiny: Možná se vyplatí nejít automaticky pro Škodu. Opel Insignia II je opomíjenou ojetinou za skvělé peníze
Tohle měla být Škoda pro chudé. Sagitta představovala zajímavý nápad, ale do série se nedostala
Na Slovensku nově může člověk dostat pokutu za rychlost, pokud poběží na autobus. Po chodníku se teď musí chodit a jezdit nanejvýš 6 km/h
Test Volkswagen Caravelle Long 2.0 TDI 4Motion: Mikrobus do nepohody
Malý náklaďáček mnoha jmen: Škoda/Aero/Praga (A) 150 byla nedoceněným československým dříčem
