Italská vláda pracuje na seznamu podílů, kterých by se mohla zbavit, aniž by ztratila přímou nebo nepřímou kontrolu nad společnostmi, jichž by se prodej týkal.
V ropné a plynárenské společnosti Eni má italské ministerstvo financí 4,3 procenta, jehož hodnota při současných tržních cenách činí asi 2,8 miliardy eur (71,9 miliardy Kč). Řím by jeho prodejem mohl získat peníze na snížení veřejného dluhu, který se pohybuje kolem 133 procent hrubého domácího produktu.
"Chceme začít brzy. S prodejem některého majetku ještě do konce roku, abychom ukázali, že něco děláme," sdělil jeden ze zdrojů. "Prodej podílu ministerstva financí v Eni...by mohl proběhnout přes noc, v závislosti na tržních podmínkách," řekl.
Snížení podílů v jiných velkých italských podnicích Enel a Finmeccanica Řím v dohledné době neplánuje, uvedl také zdroj.



Test Fiat Panda La Prima: Styl za dobrou cenu a automat k tomu
Test ojetiny: Možná se vyplatí nejít automaticky pro Škodu. Opel Insignia II je opomíjenou ojetinou za skvělé peníze
Tohle měla být Škoda pro chudé. Sagitta představovala zajímavý nápad, ale do série se nedostala
Na Slovensku nově může člověk dostat pokutu za rychlost, pokud poběží na autobus. Po chodníku se teď musí chodit a jezdit nanejvýš 6 km/h
Test Volkswagen Caravelle Long 2.0 TDI 4Motion: Mikrobus do nepohody
