Tržby klesly o více než sedm procent a dosáhly 11,7 miliardy eur (asi 302,4 miliardy Kč). Provozní zisk se snížil o 17 procent na 1,1 miliardy eur a zaostal i za nejnižším odhadem analytiků v anketě agentury Reuters, který činil 1,13 miliardy eur. Audi se na celkovém provozním zisku Volkswagenu podílí zhruba 40 procenty. Zisková marže, tedy podíl zisku na tržbách, klesla na 9,4 procenta a byla nejnižší od začátku roku.
Automobilce nicméně dál silně roste prodej. V září se dostal na nový rekord a od počátku letošního roku již automobilka prodala 1,18 milionu vozů. To je asi o osm procent více než před rokem. Agentura DPA ale upozornila, že více se prodávají modely, ze kterých má automobilka nižší zisk.
Audi v poslední době uskutečnilo nákladnou zahraniční expanzi, která by měla pomoci do konce desetiletí sesadit konkurenční BMW z pozice největšího prodejce luxusních aut na světě. Ještě do konce letošního roku má zahájit výrobu druhý závod Audi v Číně a téměř jednu miliardu eur investuje automobilka do nového závodu v Mexiku.
Audi současně potvrdila výhled na celý letošní rok. Celkem plánuje prodat 1,5 milionu vozů a tržby mají být o něco vyšší, než loni. V loňském roce činily 48,7 miliardy eur. Za devět měsíců letošního roku jsou ale tržby meziročně zatím o něco nižší.



Test Fiat Panda La Prima: Styl za dobrou cenu a automat k tomu
Test ojetiny: Možná se vyplatí nejít automaticky pro Škodu. Opel Insignia II je opomíjenou ojetinou za skvělé peníze
Tohle měla být Škoda pro chudé. Sagitta představovala zajímavý nápad, ale do série se nedostala
Na Slovensku nově může člověk dostat pokutu za rychlost, pokud poběží na autobus. Po chodníku se teď musí chodit a jezdit nanejvýš 6 km/h
Test Volkswagen Caravelle Long 2.0 TDI 4Motion: Mikrobus do nepohody
