"Skupina GE Money zůstává silným, finančně stabilním subjektem s dobrou ziskovostí, nadstandardně vysokou kapitálovou přiměřeností (23,64 procenta) a vysokou likviditou (28 miliard Kč)," uvedl generální ředitel a předseda představenstva GE Money Bank Sean Morrissey.
Vklady klientů dosáhly 93,8 miliardy Kč, což byl pokles o 3,1 miliardy Kč. Úvěry klientům se snížily o 2,7 miliardy na 115,1 miliard Kč. Celkové příjmy konsolidovaného celku dosáhly 9,9 miliardy Kč. Meziroční pokles o 5,28 procenta byl způsobený klesající úrokovou marží na depozitech a nižším zájmem o spotřebitelské úvěry. Do výsledku se prý promítlo také obchodní rozhodnutí banky odstranit vybrané poplatky u některých produktů.
Nižší příjmy skupina vyvažovala snížením nákladů o 366 milionů Kč, tedy 8,1 procenta. Krytí nesplácených úvěrů opravnými položkami na úrovni 82 procent znamenalo zvýšení opravných položek na potenciální budoucí ztráty z úvěrů o 613 milionů Kč.
Nové objemy úvěrů skupiny GE Money celkově vzrostly o 1,5 procenta. "U malých a středních podniků jsme meziročně zvýšily úvěrovou aktivitu o sedm procent a díky tomu objem portfolia firemních úvěrů vzrostl o 2,3 miliardy Kč, podotkl Morrissey. Růst nových objemů je zřetelný také v případě hypoték, když ve třetím čtvrtletí 2013 dosáhl ve srovnání se stejným obdobím loňského roku 31,1 procenta.
Počet klientů skupiny kles koncem září meziročně o 0,85 procenta na 1,054 milionu, počet zaměstnanců o 4,1 procenta na 3229 a počet poboček o osm na 252.
Skupina GE Money ČR je součástí GE Capital, globální finanční divize společnosti General Electric. GE Money Bank patří v Česku ke středně velkým bankám.



Test Fiat Panda La Prima: Styl za dobrou cenu a automat k tomu
Test ojetiny: Možná se vyplatí nejít automaticky pro Škodu. Opel Insignia II je opomíjenou ojetinou za skvělé peníze
Tohle měla být Škoda pro chudé. Sagitta představovala zajímavý nápad, ale do série se nedostala
Na Slovensku nově může člověk dostat pokutu za rychlost, pokud poběží na autobus. Po chodníku se teď musí chodit a jezdit nanejvýš 6 km/h
Test Volkswagen Caravelle Long 2.0 TDI 4Motion: Mikrobus do nepohody
