Většinu prostředků firma investuje v první etapě, která je naplánovaná na příští rok. Během ní Seznam získá 62 serverových míst, tzv. racků. Za deset let by centrum mělo mít ve dvou sálech vždy 96 racků. Odběr elektrické energie stoupne z 310 kW na jeden MW.
Generálním dodavatelem je společnost Altron. Součástí centra bude i laboratoř pro testování technologií. O zabezpečení vstupu se bude mimo jiné starat skener krevního řečiště.
Seznam.cz v současnosti vlastní prostory pro provoz serverů nemá a pronajímá si pro umístění 80 racků v centru Nagano u společnosti Telefónica na pražském Žižkově a u TTC v Malešicích. Provozuje asi 2400 serverů.
Seznam nabízí kolem 50 internetových služeb a provozuje dohromady okolo 950 aplikací. Měsíční návštěvnost všech webů Seznamu je 6,1 milionu uživatelů. Seznamu loni klesl čistý zisk o téměř osm procent na 775,6 milionu korun. Tržby stouply o šest procent na 2,83 miliardy Kč. Firma zaměstnává 1000 lidí.



Test Fiat Panda La Prima: Styl za dobrou cenu a automat k tomu
Test ojetiny: Možná se vyplatí nejít automaticky pro Škodu. Opel Insignia II je opomíjenou ojetinou za skvělé peníze
Tohle měla být Škoda pro chudé. Sagitta představovala zajímavý nápad, ale do série se nedostala
Na Slovensku nově může člověk dostat pokutu za rychlost, pokud poběží na autobus. Po chodníku se teď musí chodit a jezdit nanejvýš 6 km/h
Test Volkswagen Caravelle Long 2.0 TDI 4Motion: Mikrobus do nepohody
