"Tam byla neuspokojivá situace, protože tam dva roky byl člověk, který byl ředitelem sekce na ministerstvu na dvoutřetinový úvazek a na plný úvazek ředitelem CzechTrade, což bylo neúnosné," uvedl Mládek. Výběr nového ředitele chce ministr konzultovat například se Svazem průmyslu a dopravy.
"Mým cílem je podpora exportu především v zemích mimo EU. Chceme se zaměřit na prioritní země, jako je Čína, Rusko, Turecko, tedy přesvědčit exportéry, aby šli mimo vnitřní trh unie," uvedl Ráž. Do výběrového řízení na šéfa CzechTrade se chce také přihlásit.
Mládek na začátku února odvolal také generálního ředitele státní agentury CzechInvest Mariana Piechu. Na pozici šéfa agentury bude vyhlášeno výběrové řízení. Vedením společnosti byl dočasně pověřen dosavadní ředitel divize investic Ondřej Votruba.



Brzdná dráha se v mrazu dramaticky prodlužuje, ukazují testy. Řidiči to podceňují
Elektromobilistům nastávají krušné časy. Elektromobily v mrazu ztrácejí až 40 % dojezdu a nabíjí se velmi pomalu
Test Seat Ateca: Zlaté staré časy aneb jistota v rozbouřených vodách a za dobrou cenu
Šidit, svařovat totálky, kitovat a stáčet tachometry aneb v kůži polského autobazaru. Vyzkoušet pochybné praktiky si teď může každý
Řidiči, držte si klobouky. V nadcházejícím roce se změní řada věcí. Víme, které to budou
