Zisk německé skupiny, který se používá při výpočtu dividend, se za první tři měsíce roku snížil o 35,5 procenta z 1,3 miliardy eur před rokem. Hrubý provozní zisk (EBITDA) za první tři měsíce roku klesl o více než 15 procent na 2,6 miliardy eur. Provozní výsledek se snížil o více než 18 procent na 1,9 miliardy eur.
"První čtvrtletí odrazilo složité podmínky v energetickém sektoru," sdělil v prohlášení generální ředitel firmy Peter Terium.
RWE zároveň snížila výhled pro aktuální rok. Zohlednila přitom prodej své divize těžby plynu a ropy DEA, kterou v březnu za 5,1 miliardy eur prodala ruskému magnátovi Michailu Fridmanovi.
Celkový letošní zisk EBITDA nyní předpokládá na úrovni 6,4 až 6,8 miliardy eur. Původní odhad byl na úrovni 7,6 až 8,1 miliardy eur. Mimo to nově počítá mimo jiné i s nižším celoročním provozním ziskem.



Brzdná dráha se v mrazu dramaticky prodlužuje, ukazují testy. Řidiči to podceňují
Elektromobilistům nastávají krušné časy. Elektromobily v mrazu ztrácejí až 40 % dojezdu a nabíjí se velmi pomalu
Test Seat Ateca: Zlaté staré časy aneb jistota v rozbouřených vodách a za dobrou cenu
Šidit, svařovat totálky, kitovat a stáčet tachometry aneb v kůži polského autobazaru. Vyzkoušet pochybné praktiky si teď může každý
Řidiči, držte si klobouky. V nadcházejícím roce se změní řada věcí. Víme, které to budou
