Kolem 17:00 SELČ euro vůči dolaru přidávalo 0,2 procenta na 1,3554 USD. K japonskému jenu však mělo nepatrné ztráty a pohybovalo se těsně nad hranicí 138,03 JPY. Dolar k jenu odepisoval 0,2 procenta na 101,83 JPY. Ke koši šesti hlavních světových měn pak dolar odepisoval asi 0,1 procenta na 80,707 bodu.
Americké ministerstvo obchodu dnes oznámilo, že maloobchodní tržby v květnu stouply ve srovnání s předchozím měsícem o 0,3 procenta. Analytici přitom čekali nárůst o 0,6 procenta. Příznivá však byla revize údaje za duben, která pokles dolaru částečně zbrzdila. Ministerstvo práce pak uvedlo, že počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti minulý týden vzrostl a byl vyšší, než se čekalo.
Japonský jen stále těží z příznivých statistických údajů, které byly oznámeny v poslední době. Údaje naznačily, že by japonská centrální banka nemusela přistoupit k dalšímu uvolnění měnové politiky. Banka dnes zahájila dvoudenní zasedání svého měnového výboru.



Brzdná dráha se v mrazu dramaticky prodlužuje, ukazují testy. Řidiči to podceňují
Elektromobilistům nastávají krušné časy. Elektromobily v mrazu ztrácejí až 40 % dojezdu a nabíjí se velmi pomalu
Test Seat Ateca: Zlaté staré časy aneb jistota v rozbouřených vodách a za dobrou cenu
Šidit, svařovat totálky, kitovat a stáčet tachometry aneb v kůži polského autobazaru. Vyzkoušet pochybné praktiky si teď může každý
Řidiči, držte si klobouky. V nadcházejícím roce se změní řada věcí. Víme, které to budou
