V letošním roce se vydávání nových firemních akcií ještě zrychluje. Ve druhém čtvrtletí za ně investoři dali 254 miliard dolarů, o třetinu více než v prvních třech měsících roku.
Firmy stále více vydávají akcie, aby využily pokračujícího růstu na akciových trzích při nízké míře kolísání. Širší americký akciový index S&P 500 stoupá v posledních měsících postupně na stále nová rekordní maxima. Situace využívají investiční společnosti soukromého kapitálu, aby na trhu prodaly firmy, které koupily před krizí.
Globální příjmy z primárních akciových emisí v prvním pololetí vzrostly o 60 procent na 107,2 miliardy dolarů. Primární emise zažívají boom zejména v Evropě, kde jejich objem vzrostl o téměř 250 procent na 41,2 miliardy USD.
V USA se hodnota primárních emisí zvýšila o čtvrtinu, vzhledem k prudkému růstu v Evropě ale podíl amerického trhu na globálním objemu emisí klesl na 25 procent z loňských 31 procent. Dostal se tak nejníže od roku 2011. Emisní aktivita na asijských trzích se proti loňsku takřka zdvojnásobila.



Brzdná dráha se v mrazu dramaticky prodlužuje, ukazují testy. Řidiči to podceňují
Elektromobilistům nastávají krušné časy. Elektromobily v mrazu ztrácejí až 40 % dojezdu a nabíjí se velmi pomalu
Test Seat Ateca: Zlaté staré časy aneb jistota v rozbouřených vodách a za dobrou cenu
Šidit, svařovat totálky, kitovat a stáčet tachometry aneb v kůži polského autobazaru. Vyzkoušet pochybné praktiky si teď může každý
Řidiči, držte si klobouky. V nadcházejícím roce se změní řada věcí. Víme, které to budou
