Fiat získal nad Chryslerem plnou kontrolu již začátkem letošního roku. Formální schválení fúze akcionáři umožní uskutečnit plánované uvedení akcií FCA na newyorskou burzu, což rozšíří finanční zdroje podniku, upozorňuje agentura ANSA.
FCA bude mít právní sídlo v Nizozemsku a daňové sídlo v Británii. Šéf Fiatu Sergio Marchionne dnes nicméně zdůraznil, že firma se nehodlá obrátit zády k Itálii, kde před 115 lety vznikla.
Skupina Fiat Chrysler tento týden oznámila, že její čistý zisk se ve druhém čtvrtletí propadl o více než polovinu na 197 milionů eur (5,4 miliardy Kč) z 438 milionů eur před rokem. Lepší výkony luxusních značek a evropských i asijských aktivit totiž nedokázaly vykompenzovat slabé výsledky v Latinské Americe.



Brzdná dráha se v mrazu dramaticky prodlužuje, ukazují testy. Řidiči to podceňují
Elektromobilistům nastávají krušné časy. Elektromobily v mrazu ztrácejí až 40 % dojezdu a nabíjí se velmi pomalu
Test Seat Ateca: Zlaté staré časy aneb jistota v rozbouřených vodách a za dobrou cenu
Šidit, svařovat totálky, kitovat a stáčet tachometry aneb v kůži polského autobazaru. Vyzkoušet pochybné praktiky si teď může každý
Řidiči, držte si klobouky. V nadcházejícím roce se změní řada věcí. Víme, které to budou
