Cenné papíry Stok se nyní prodávají za 83,50 koruny. Podle analytika Patria Finance Pavola Mokoše stojí za jejich propadem vyjádření firmy před čtvrtečním zveřejněním výsledků jejího hospodaření. \"Vedení firmy varovalo před náročným prostředím ve třetím čtvrtletím, který má za následek nižší růst tržeb. Celoroční EBITDA by tak mohla být pět až deset milionu eur pod odhady. Náročné prostředí z třetího čtvrtletí by mohlo přetrvat až do konce roku, když vedení očekává návrat k předchozím podmínkám počínaje příštím rokem,\" uvedl Mokoš.
Pokles dnes zaznamenala ale i Komerční banka, jejíž akcie zlevnily o 0,75 procenta na 4644 korun. Ještě o něco více si odepsalo O2 a Fortuna. Cenné papíry operátora se po ztrátě 0,8 procenta obchodují za 244,6 koruny a akcie sázkové firmy klesly o 0,95 na 125 korun.
Naproti tomu akcie Erste Bank zdražily o 0,6 procenta na 558,40 koruny. Akcie ČEZ stagnují kolem 604 Kč, zatímco cena elektřiny s dodávkou v příštím roce klesá na německé burze o 0,4 procenta na 34,1 EUR/MWh, doplnil analytik.
Česká měna po silnějším úvodu ztrácí k oběma světovým měnám. V 11:25 se podle serveru Patria Online obchodovala k euru za 27,80 Kč/EUR, proti úterý je tak slabší o tři haléře. \"Vyšší růst českého maloobchodu ji příliš nezaujal,\" uvedl k vývoji kurzu koruny analytik Patria Finance Tomáš Vlk. Vůči dolaru koruna oslabila o osm haléřů na 22,17 Kč/USD.
Kurz české měny:
Předchozí závěr Dnes v 11:25 Kč/EUR 27,77 27,80 Kč/USD 22,09 22,17
Pramen: Patria Online
ktp mal



Elektromobilistům nastávají krušné časy. Elektromobily v mrazu ztrácejí až 40 % dojezdu a nabíjí se velmi pomalu
Test Seat Ateca: Zlaté staré časy aneb jistota v rozbouřených vodách a za dobrou cenu
Šidit, svařovat totálky, kitovat a stáčet tachometry aneb v kůži polského autobazaru. Vyzkoušet pochybné praktiky si teď může každý
Řidiči, držte si klobouky. V nadcházejícím roce se změní řada věcí. Víme, které to budou
Až budete stát v koloně na D1, můžete slavit. Dálniční propojení Prahy a Bratislavy se otevřelo před 45 lety
