Centrální banka v pondělí zvýšila svou základní úrokovou sazbu o 6,5 procentního bodu na 17 procent, aby zmírnila inflaci a podpořila domácí měnu. Rubl zahájil dnešní obchodování nárůstem, brzy ale všechny své zisky smazal a začal znovu prudce klesat.
Ruská měna dnes podle údajů agentury Reuters poprvé v historii prolomila hranici 80 rublů za dolar a 100 rublů za euro. Odpoledne však rubl část ztrát smazal a kolem 14:00 SEČ se již dolar prodával za 73,10 rublu. Proti pondělnímu závěru tak ruská měna ztrácela zhruba 12 procent.
Guvernérka centrální banky Elvira Nabiullinová v dnešním televizním rozhovoru uvedla, že oslabování rublu je pro ekonomiku signálem, aby se přizpůsobila nové situaci, kdy prudce klesají ceny ropy a Rusko postihují západní sankce.



Elektromobilistům nastávají krušné časy. Elektromobily v mrazu ztrácejí až 40 % dojezdu a nabíjí se velmi pomalu
Test Seat Ateca: Zlaté staré časy aneb jistota v rozbouřených vodách a za dobrou cenu
Šidit, svařovat totálky, kitovat a stáčet tachometry aneb v kůži polského autobazaru. Vyzkoušet pochybné praktiky si teď může každý
Řidiči, držte si klobouky. V nadcházejícím roce se změní řada věcí. Víme, které to budou
Až budete stát v koloně na D1, můžete slavit. Dálniční propojení Prahy a Bratislavy se otevřelo před 45 lety
