\"Naše hospodaření je dlouhodobě ziskové a roste řádově i o desítky procent. V poslední době jsme se soustředili na výrobu výrobků s vysokou přidanou hodnotou,\" dodala finanční ředitelka Dagmar Ševčíková.
Synthesia existuje 95 let, aktuálně vyváží více než 80 procent zboží do 60 zemí světa a má více než 1000 zákazníků. Firma dodává produkty do odvětví nátěrových hmot a tiskových barev, barviv pro textilie, papírenský a kožedělný průmysl. Vyrábí nitrocelulózu, oxycelulózu a organické chemikálie.
Podnik zaměstnává 1650 lidí, v dceřinné firmě VUOS pracuje 250 lidí. Synthesia spravuje v Semtíně a Rybitví průmyslovou zónu SemtiZone, kde kromě ní podniká více než stovka subjektů s přibližně 4000 zaměstnanci.



Elektromobilistům nastávají krušné časy. Elektromobily v mrazu ztrácejí až 40 % dojezdu a nabíjí se velmi pomalu
Test Seat Ateca: Zlaté staré časy aneb jistota v rozbouřených vodách a za dobrou cenu
Šidit, svařovat totálky, kitovat a stáčet tachometry aneb v kůži polského autobazaru. Vyzkoušet pochybné praktiky si teď může každý
Řidiči, držte si klobouky. V nadcházejícím roce se změní řada věcí. Víme, které to budou
Až budete stát v koloně na D1, můžete slavit. Dálniční propojení Prahy a Bratislavy se otevřelo před 45 lety
