Erste dnes odepsala 0,82 procenta a KB 1,34 procenta. Třetí zástupce finančního sektoru na pražské burze, pojišťovna VIG, naopak končí o 0,37 procenta silnější. Dařilo se také akciím energetického podniku ČEZ, dnešek zakončily podle výsledků zveřejněných na serveru burzy o 0,58 procenta výš než ve čtvrtek.
Za dnešním poklesem domácího trhu ale stojí hlavně pokračující výprodej akcií telekomunikační firmy O2, upozornil analytik Josef Němý z Komerční banky. Cenné papíry O2 dnes zlevnily o 4,15 procenta, Unipetrol odepsal 2,5 procenta. Index poslední obchodní den tohoto týdne i měsíce uzavřel o 0,54 procenta slabší na 1022,75 bodu.
Česká měna dnes posílila o sedm haléřů k euru i k dolaru, vyplývá z údajů na webu Patria.cz.
Kurz české měny: Předchozí závěr Dnes v 17:20 Kč/EUR 27,56 27,49 Kč/USD 24,57 24,50
Zdroj: Patria Online



Elektromobilistům nastávají krušné časy. Elektromobily v mrazu ztrácejí až 40 % dojezdu a nabíjí se velmi pomalu
Test Seat Ateca: Zlaté staré časy aneb jistota v rozbouřených vodách a za dobrou cenu
Šidit, svařovat totálky, kitovat a stáčet tachometry aneb v kůži polského autobazaru. Vyzkoušet pochybné praktiky si teď může každý
Řidiči, držte si klobouky. V nadcházejícím roce se změní řada věcí. Víme, které to budou
Až budete stát v koloně na D1, můžete slavit. Dálniční propojení Prahy a Bratislavy se otevřelo před 45 lety
