Sazby hypoték v dubnu klesly na další minimum 2,11 procenta

20.05.2015 | , Financninoviny.cz
Zpravodajství ČTK


Praha 20. května (ČTK) - Průměrná úroková sazba hypoték v Česku v dubnu dále klesla na 2,11 procenta a dostala se opět na nejnižší hodnotu za dobu sledování. Předchozí minimum bylo v březnu, kdy průměrná sazba činila 2,16 procenta, vyplývá z údajů Fincentrum Hypoindexu. Index sleduje od roku 2003 průměrnou úrokovou sazbu hypoték bez ohledu na dobu fixace. Na maximu byl index v srpnu 2008, kdy činil 5,82 procenta.

V dubnu klesl počet i objemy hypoték. Smlouvu o hypotečním úvěru uzavřelo o 546 lidí méně, než v březnu. Stejně tak klesly objemy, které v dubnu činily 15,961 miliardy korun.

\"Pokles sazeb pokračoval nepřekvapivě i v dubnu. Většina bank má stále ještě co dohánět, protože cenoví lídři jsou výrazně pod aktuálními průměrnými sazbami, některé z menších bank však již naznačují, že hypoteční úvěry za tyto sazby pro ně nejsou zajímavé,\" uvedl vedoucí analytik Fincentra Jan Rajdl.

Jediné, co za duben vzrostlo, je průměrná výše úvěru. Lidé si minulý měsíc půjčovali v průměru 1,783.330 korun, což je nejvíce za letošní rok.

Autor článku

 

Články ze sekce: Zpravodajství ČTK