Prodej koncernu Volkswagen v pololetí klesl o půl procenta

17.07.2015 | , Financninoviny.cz
Zpravodajství ČTK


Wolfsburg (Německo) 17. července (ČTK) - Prodej německého automobilového koncernu Volkswagen v červnu pokračoval v poklesu. Za celé první pololetí se tak snížil o půl procenta. Oznámila to dnes firma, jejíž součástí je rovněž česká Škoda Auto.

V samotném červnu se prodej meziročně propadl o 4,3 procenta na 840.400 vozů. Tempo poklesu tak opět zrychlilo - v květnu se prodej snížil o 2,6 procenta a v dubnu o 1,3 procenta. Předtím vykázal koncern pokles prodeje naposledy koncem roku 2009, upozornila agentura DPA.

Volkswagen se nyní potýká s útlumem poptávky v Číně a na dalších rozvíjejících se trzích. Česká divize Škoda Auto nicméně již začátkem týdne oznámila, že její prodej v pololetí stoupl o více než čtyři procenta na rekordních 544.300 vozů. V samotném červnu se zvýšil o desetinu na 94.600 vozů.

Volkswagen je největší automobilkou v Evropě a nejpozději do roku 2018 se hodlá stát největším výrobcem aut na světě. Loni firma zvýšila prodej o 4,2 procenta na 10,14 milionu aut, a poprvé tak překonala desetimilionovou hranici. Jedničkou na světovém trhu však zůstal japonský rival Toyota Motor, jemuž odbyt loni vzrostl o tři procenta na 10,23 milionu vozidel.

pmh hej

Autor článku

 

Články ze sekce: Zpravodajství ČTK