Zisk ale zaostal za očekáváním analytiků, kteří jej v anketě agentury Reuters odhadovali na 1,89 miliardy zlotých. Důvodem byly odpisy u projektů zaměřených na břidlicový plyn na východě Polska, kde se firmě zatím nepodařilo najít žádné komerčně využitelné ložisko.
Cena akcií PKN po zveřejnění hospodářských výsledků klesla zhruba o pět procent.
PKN a státní plynárenská společnost PGNiG jsou nyní jedinými velkými investory do průzkumu polských nalezišť břidlicového plynu. Kvůli neuspokojivým výsledkům totiž odešli globální hráči, například Chevron či ConocoPhilips.
Za rekordní ztrátou PKN v loňském druhém čtvrtletí stály především odpisy v litevské divizi Orlen Lietuva. Tu PKN v roce 2006 koupil za 2,6 miliardy dolarů (64 miliard Kč).
Český Unipetrol je součástí polské skupiny PKN Orlen od roku 2005 a zaměřuje se na zpracování ropy, distribuci pohonných hmot a petrochemickou výrobu. Do skupiny PKN patří i nejrozsáhlejší síť čerpacích stanic v Česku Benzina. Unipetrol dnes oznámil, že v letošním prvním pololetí vykázal čistý zisk 5,27 miliardy Kč, zatímco loni byl za prvních šest měsíců ve ztrátě 2,55 miliardy Kč.



Elektromobilistům nastávají krušné časy. Elektromobily v mrazu ztrácejí až 40 % dojezdu a nabíjí se velmi pomalu
Test Seat Ateca: Zlaté staré časy aneb jistota v rozbouřených vodách a za dobrou cenu
Šidit, svařovat totálky, kitovat a stáčet tachometry aneb v kůži polského autobazaru. Vyzkoušet pochybné praktiky si teď může každý
Řidiči, držte si klobouky. V nadcházejícím roce se změní řada věcí. Víme, které to budou
Až budete stát v koloně na D1, můžete slavit. Dálniční propojení Prahy a Bratislavy se otevřelo před 45 lety
