Celkem se v zemích střední Evropy za první tři čtvrtletí prodaly nemovitosti za 5,5 miliardy eur (149,1 miliardy Kč), což představuje meziroční nárůst o 22 procent. Lídrem regionu je Česká republika s 43procentním podílem na celkovém objemu investičních transakcí v regionu. Následuje ji Polsko s 28 procenty, Rumunsko s 11 procenty, Maďarsko s deseti procenty a Slovensko se dvěma procenty. Země jihovýchodní Evropy zaznamenaly podle JLL zvýšení podílu na celkovém objemu investic na šest procent.
\"Vezmeme-li v úvahu, že poslední čtvrtletí představuje pro investiční týmy vždy nejrušnější období roku, a podíváme-li se na množství v tuto chvíli rozjednaných transakcí, předpokládáme, že celkový objem investičních transakcí v regionu střední a východní Evropy by do konce roku mohl dosáhnout hranice osmi miliard eur (216,9 miliardy Kč),\" odhaduje další aktivitu investorů Turpin.
Pokud by se jeho odhady potvrdily, byl by objem realitních investic za rok 2015 nejvyšším od finanční krize a třetím nejvyšším za posledních 12 let.



Elektromobilistům nastávají krušné časy. Elektromobily v mrazu ztrácejí až 40 % dojezdu a nabíjí se velmi pomalu
Test Seat Ateca: Zlaté staré časy aneb jistota v rozbouřených vodách a za dobrou cenu
Šidit, svařovat totálky, kitovat a stáčet tachometry aneb v kůži polského autobazaru. Vyzkoušet pochybné praktiky si teď může každý
Řidiči, držte si klobouky. V nadcházejícím roce se změní řada věcí. Víme, které to budou
Až budete stát v koloně na D1, můžete slavit. Dálniční propojení Prahy a Bratislavy se otevřelo před 45 lety
