\"V současnosti s Enelem již nekomunikujeme. Naším cílem bylo podpořit dostavbu třetího a čtvrtého bloku v Mochovcích. Po hlubším obeznámení se se situací musím ovšem konstatovat, že právě v dokončení (jaderných) elektráren vidíme ekonomická rizika,\" uvedl Világi.
Slovnaft, který patří do maďarského koncernu MOL, původně projevil zájem o akcie SE v konsorciu s maďarskou státní energetickou skupinou MVM. Ještě minulý měsíc Világi mediím řekl, že Slovnaft je připraven pokračovat v jednáních s Enelem o koupi jeho podílu v SE, pokud se italská firma nedohodne s EPH.
Enel dříve uvedl, že očekává prodej poloviny ze svého podílu v SE skupině EPH do konce letošního roku. Zbylé akcie plánuje italská společnost prodat poté, co budou dokončeny dva nové bloky v jaderné elektrárně Mochovce na jihu Slovenska. Právě kvůli posouvání termínů dokončení a navýšení nákladů na dobudování této jaderné elektrárny se Enel dříve dostal do sporu se slovenskou vládou, která v SE drží 34 procent akcií.



Elektromobilistům nastávají krušné časy. Elektromobily v mrazu ztrácejí až 40 % dojezdu a nabíjí se velmi pomalu
Test Seat Ateca: Zlaté staré časy aneb jistota v rozbouřených vodách a za dobrou cenu
Šidit, svařovat totálky, kitovat a stáčet tachometry aneb v kůži polského autobazaru. Vyzkoušet pochybné praktiky si teď může každý
Řidiči, držte si klobouky. V nadcházejícím roce se změní řada věcí. Víme, které to budou
Až budete stát v koloně na D1, můžete slavit. Dálniční propojení Prahy a Bratislavy se otevřelo před 45 lety
