To potvrzuje i údaj o nárůstu tuzemských turistů, jejich počet se v kraji zvýšil téměř o deset procent, zatímco počet cizinců se zvýšil pouze o dvě procenta. Českých hostů bylo téměř 446.000. Celostátně se počet rezidentů zvýšil dokonce o 18 procent.
Od počátku roku na jižní Moravě přenocovalo 1,245.604 hostů, což je čtyřprocentní nárůst. Počet zahraničních hostů však od ledna meziročně klesl o dvě procenta, ve všech ostatních krajích počet zahraničních hostů alespoň mírně rostl.
Hosté strávili na jihu Moravy ve 3. čtvrtletí přes 1,45 milionu nocí, což je méně než v Praze a v jižních Čechách, ale i v Karlovarském kraji a zhruba stejně jako v Královéhradeckém kraji. Jde o devítiprocentní růst proti stejnému období loňského roku a i na něm se výrazněji podíleli tuzemští hosté.
Letošní sezonu si pochvalovali na jižní Moravě hoteliéři, provozovatelé kempů, koupališť i kasteláni. Absolutní návštěvnický rekord letos zaznamenal zámek v Lednici, který si přišlo prohlédnout 386.000 lidí. Zvýšení atraktivity mezi zahraničními hosty si představitelé kraje a Brna slibují od zavedení nové letecké linky do Mnichova, kterou společnost bmi regional spustí příští týden v pondělí.



Elektromobilistům nastávají krušné časy. Elektromobily v mrazu ztrácejí až 40 % dojezdu a nabíjí se velmi pomalu
Test Seat Ateca: Zlaté staré časy aneb jistota v rozbouřených vodách a za dobrou cenu
Šidit, svařovat totálky, kitovat a stáčet tachometry aneb v kůži polského autobazaru. Vyzkoušet pochybné praktiky si teď může každý
Řidiči, držte si klobouky. V nadcházejícím roce se změní řada věcí. Víme, které to budou
Až budete stát v koloně na D1, můžete slavit. Dálniční propojení Prahy a Bratislavy se otevřelo před 45 lety
