Gartner: Prodej smartphonů ve čtvrtletí stoupl o 16 procent

18.11.2015 | , Financninoviny.cz
Zpravodajství ČTK


Londýn 18. listopadu (ČTK) - Celosvětový prodej chytrých telefonů vzrostl ve třetím čtvrtletí proti předešlému roku o 15,5 procenta. Růst táhla vzhůru pokračující poptávka po dostupných smartphonech na rozvíjejících se trzích, oznámila dnes analytická společnost Gartner.

 

Během tří měsíců do září se po celém světě prodalo 353 milionů chytrých telefonů, z toho 259,7 milionu na rozvíjejících se trzích. Na těchto trzích se prodej smartphonů ve srovnání s loňským třetím kvartálem zvýšil o 18,4 procenta, zatímco na vyspělých trzích se prodalo o 8,2 procenta více telefonů než před rokem.

\"Dosažitelnost dostupných chytrých telefonů na rozvíjejících se trzích vedla k tomu, že zákazníci díky menšímu cenovému rozdílu přecházeli z klasických mobilů na smartphony,\" uvedl ředitel výzkumu společnosti Gartner Anshul Gupta.

Jedničkou na trhu s chytrými mobily zůstal s podílem 23,7 procenta jihokorejský výrobce Samsung. Americkému výrobci Apple patřilo druhé místo s 13,1 procenta. Firma si po většinu sledovaného období udržela převahu v segmentu prémiových smartphonů. K celkovému prodeji jí pomohlo i představení nových modelů jejích chytrých telefonů iPhone na konci září. Třetí místo v globálním prodeji patřilo ve třetím kvartálu čínské technologické firmě Huawei. Společnosti se dařilo na domácím i světových trzích, především v Evropě. Tržní podíl zvýšila z 5,2 procenta v loňském třetím čtvrtletí na 7,7 procenta, a předstihla tak své domácí konkurenty Lenovo a Xiaomi.

Články ze sekce: Zpravodajství ČTKPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.