Ten bude podle letiště do značné míry zapříčiněný právě navýšením přepravních kapacit společností UPS, která od loňského listopadu nasadila místo menšího vrtulového letounu ATR 72 podstatně větší Boeing 757. Denní objem přepravy tím vzrostl z devíti na 40 tun nákladu. Firma UPS podle mluvčí letiště Mariky Janouškové působí na pražském letišti od roku 1992 prostřednictvím partnerských společností. Nyní ale tato společnost původem z USA začala letecké zásilky z Prahy přepravovat vlastním letounem.
Čistě nákladních cargo linek existuje na pražském letišti šest. Kromě zmíněné linky z Kolína nad Rýnem, která je v provozu pětkrát týdně, jde o spojení do Dubaje a čínského Taipei, které dvakrát v týdnu provozuje China Airlines Cargo. Pětkrát v týdnu pak provozuje z pražského letiště nákladní linku Ukraine International Cargo do Kieva a belgického Lutychu. Čtyřikrát v týdnu pak létá do Paříže společnost FedEx. Další linkou je spojení firmy TNT do polských Katovic, které ale bylo na letošní zimu přerušené. Dohody na letní sezónu dosud nejsou finálně potvrzené, dodala Janoušková.
Na rozdíl od přeprav cestujících se nákladní doprava na pražském letišti nevyvíjela během loňského roku příznivě. Zatímco cestujících do konce září loni meziročně přibylo o 6,8 procenta na více než devět milionů, nákladní přeprava ve srovnání se třemi prvními kvartály roku 2014 klesla o 6,7 procenta na 35,3 tuny. V následujících měsících se pak meziroční propad v objemu přepravených tun nákladu podle statistik letiště neustále snižoval.



Dacia Bigster, o které pořád sní spousta českých zákazníků, se vyrábí. S dieselem stojí zhruba 600 tisíc, ale je tu problém
Ceny dálničních známek v Česku porostou, roční bude od ledna už za víc než 2500 Kč
Na prodej je devadesátkové Ferrari pro chudé v perfektním stavu. Fiat za půl milionu je lákavá nabídka
Rakousko končí s nalepovacími dálničními známkami a zdražuje
Test Fiat Panda La Prima: Styl za dobrou cenu a automat k tomu
