Stávku vyhlásily odborové svazy Communications Workers of America (CWA) a International Brotherhood of Electrical Workers, které dohromady zastupují téměř 40.000 zaměstnanců Verizonu v oblasti síťových služeb. Mezi ně patří telefonní, televizní i internetové služby zajišťované pomocí optických vláken.
Verizon dnes oznámil, že vyškolil údajně tisíce dalších zaměstnanců, kteří se neorganizují v odborech, aby zajistil pokračování služeb bez přerušení.
Zaměstnanci v síťových aktivitách jsou bez nové pracovní smlouvy od loňského srpna, kdy skončila platnost posledního kontraktu. Vyřešit stále zbývá otázky týkající se zdravotní péče, důchodů nebo přesunu míst v call centrech do zahraničí. Od června jedná Verizon s odbory kvůli plánům na snižování příspěvků spojených se zdravotní péčí nebo důchody v rozmezí tří let.
Stávkou skončilo také poslední jednání o kontraktu v roce 2011. Na novém znění smlouvy se strany tehdy dohodly o dva týdny později.



Elektromobilistům nastávají krušné časy. Elektromobily v mrazu ztrácejí až 40 % dojezdu a nabíjí se velmi pomalu
Test Seat Ateca: Zlaté staré časy aneb jistota v rozbouřených vodách a za dobrou cenu
Šidit, svařovat totálky, kitovat a stáčet tachometry aneb v kůži polského autobazaru. Vyzkoušet pochybné praktiky si teď může každý
Řidiči, držte si klobouky. V nadcházejícím roce se změní řada věcí. Víme, které to budou
Až budete stát v koloně na D1, můžete slavit. Dálniční propojení Prahy a Bratislavy se otevřelo před 45 lety
