Amazon představil nejnovější verzi čtečky Kindle

13.04.2016 | , Financninoviny.cz
Zpravodajství ČTK


San Francisco 13. dubna (ČTK) - Největší světový internetový prodejce Amazon dnes představil nejnovější verzi své čtečky elektronických knih Kindle. Osmá generace s názvem Kindle Oasis je tenčí a lehčí než všichni její předchůdci, je ale rovněž dražší. V USA její cena začíná na 290 dolarech (téměř 7000 Kč).

 

Amazon začíná přijímat objednávky na novou čtečku již dnes, dodávky zahájí 27. dubna. \"Je to nejvyspělejší čtečka Kindle, jakou jsme kdy vyráběli - tenká a mimořádně lehká,\" uvedl podle agentury Reuters zakladatel a generální ředitel podniku Jeff Bezos.

Čtečka Kindle Oasis je podle firmy o 30 procent tenčí a o 20 procent lehčí než předchozí generace Kindle Voyage. Zařízení o hmotnosti 130 gramů bude dodáváno s ochranným obalem obsahujícím záložní baterii.

První verze čtečky Kindle vstoupila na trh v roce 2007. Amazon pak začal vyrábět i další elektronická zařízení, například počítačové tablety Kindle Fire.

Články ze sekce: Zpravodajství ČTKPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.