"Vzhledem k opravě vysokotlakého rotoru turbíny od 30. března do 26. dubna nedošlo k úplnému vyčerpání energetického potenciálu paliva v reaktoru, a jeho výměna tak byla o měsíc posunuta," vysvětlil mluvčí. Blok nyní pracuje na plný výkon.
Elektřinu zatím nedodává druhý blok, na němž technici provádějí po tříměsíční odstávce fyzikální testy. Reaktor sice spustili minulý týden, připojit k síti se jej ale chystají začátkem týdne. "Do pondělí se testy budou určitě dělat," dodal mluvčí. Společně tak budou první i druhý blok vyrábět elektřinu následujících několik dní a znovu od poloviny září až do konce roku.
Jaderná elektrárna Temelín funguje od loňského 11. října v plném režimu. Za celý loňský rok vyrobila 12,7 milionu megawatthodin (MWh) elektřiny, meziročně zvýšila produkci o 4,8 procenta. Letos chce elektrárna vyrobit 13,77 milionu MWh elektřiny. Od počátku roku vyprodukovala 5,92 milionu MWh.



Malý náklaďáček mnoha jmen: Škoda/Aero/Praga (A) 150 byla nedoceněným československým dříčem
Řidička uvízla na železničním přejezdu, rychlík ji minul jen o kousek
Brzdná dráha delší až o deset metrů. Hlavně levné pneumatiky z východní Asie jsou pro řidiče rizikové
Test Renault Symbioz: S novým hybridem jezdí svižně a se spotřebou legendárního té-dé-íčka
Kdo nezvládne tento kvíz za plný počet, ten si dost možná auto zničí. Kontrolky jsou totiž základem komunikace mezi autem a řidičem
