Ve 12:00 EDT (18:00 SELČ) se Dow Jonesův index pohyboval kolem 10.410 bodů a proti úterý byl slabší o pouhé tři setiny procenta. Naopak index technologického trhu Nasdaq Composite byl vyšší o 0,2 procenta a pohyboval se kolem 2133 bodů, a také index S&P 500 měl zisk 0,2 procenta na 1211 bodů.
Největší zájem byl o akcie ropných společností, protože cena ropy je i po poklesu velmi vysoko. Investoři kupují především akcie rafinerií, protože ty budou pokračovat v rekordní tvorbě zisků, i kdyby se cena ropy dál snižovala. Zpevňovaly ale i kurzy akcií stavebních společností.
Analytici podotýkají, že škody po hurikánu Katrina by mohly vést ke zpomalení tempa růstu ekonomiky. V tom případě by mohla centrální banka dřív skončit s cyklem zvyšování úrokových sazeb, což by byla pro akcie příznivá zpráva. Nižší úroky firmám snižují náklady na úvěry.
Bílý dům dnes avizoval, že uvolní strategické rezervy ropy, aby zmírnila riziko nedostatečného zásobování. Většina rafinerií v Mexickém zálivu, kde řádil hurikán, totiž přerušila činnost. V oblasti Mexického zálivu se těží až třetina objemu ropy a zhruba čtvrtina objemu zemního plynu v USA.



Malý náklaďáček mnoha jmen: Škoda/Aero/Praga (A) 150 byla nedoceněným československým dříčem
Řidička uvízla na železničním přejezdu, rychlík ji minul jen o kousek
Brzdná dráha delší až o deset metrů. Hlavně levné pneumatiky z východní Asie jsou pro řidiče rizikové
Test Renault Symbioz: S novým hybridem jezdí svižně a se spotřebou legendárního té-dé-íčka
Kdo nezvládne tento kvíz za plný počet, ten si dost možná auto zničí. Kontrolky jsou totiž základem komunikace mezi autem a řidičem
