"Hlavní pozornost by se měla zaměřit na energetické úspory. Česká republika v této oblasti dosáhla velikého pokroku, ale stále zaostává za okolními zeměmi," řekl na dnešní tiskové konferenci v Praze výkonný ředitel agentury Claude Mandil.
Podle ministra průmyslu a obchodu Milana má na vyšší energetické náročnosti českého hospodářství vliv vysoký podíl zpracovatelského průmyslu na celkovém výstupu.
"Průmysl a stavebnictví se podílí na celkové výkonnosti české ekonomiky zhruba 41 procenty, což je podstatně více než země okolo nás," uvedl. Kvůli tomu je podle něj obtížnější rychle snižovat energetickou náročnost.
Podle IEA klesala od roku 1990 energetická náročnost na jednotku hrubého národního produktu ročně o 1,6 procenta.



Test ojetiny: Možná se vyplatí nejít automaticky pro Škodu. Opel Insignia II je opomíjenou ojetinou za skvělé peníze
Tohle měla být Škoda pro chudé. Sagitta představovala zajímavý nápad, ale do série se nedostala
Na Slovensku nově může člověk dostat pokutu za rychlost, pokud poběží na autobus. Po chodníku se teď musí chodit a jezdit nanejvýš 6 km/h
Test Volkswagen Caravelle Long 2.0 TDI 4Motion: Mikrobus do nepohody
Malý náklaďáček mnoha jmen: Škoda/Aero/Praga (A) 150 byla nedoceněným československým dříčem
