"I když se dnes domácí devizový trh dočkal zajímavých makroekonomických dat, kurz koruny se již druhý den držel za naprostého klidu v okolí hladiny 29,00 Kč za euro," uvedl analytik Komerční banky Jan Vejmělek.
Z domova nepřichází žádné nové informace, takže obchodování bylo plně soustředěno pouze na eurodolarový trh, dodala analytička Next Finance Markéta Šichtařová. "Čtvrtek z domova nic nového nepřinese, koruna by měla i nadále zůstat v klidu," poznamenal Vejmělek.
Trh dnes nereagoval ani na nižší výrobní ceny, ani na říjnovou platební bilanci, která byla horší hlavně vlivem odlivu krátkodobého kapitálu, doplnil dealer J&T Banky Lukáš Růžička. Díky vývoji na eurodolarovém trhu získává podle něj domácí měna vůči dolaru, který bojuje o udržení hranice 24 Kč/USD.
Příčinou tohoto náhlého velmi prudkého posílení koruny k dolaru není podle Šichtařové síla koruny jako takové, ale propad dolaru na světových devizových trzích. Kurz dolaru po zprávě o obchodní bilanci klesl o třetinu centu na 1,206 USD/EUR a navázal tím na pokles z prvních dní týdne. Po 17:00 se americká měna vrátila pod 1,203 dolaru za euro.



Rakousko končí s nalepovacími dálničními známkami a zdražuje
Test Fiat Panda La Prima: Styl za dobrou cenu a automat k tomu
Test ojetiny: Možná se vyplatí nejít automaticky pro Škodu. Opel Insignia II je opomíjenou ojetinou za skvělé peníze
Tohle měla být Škoda pro chudé. Sagitta představovala zajímavý nápad, ale do série se nedostala
Na Slovensku nově může člověk dostat pokutu za rychlost, pokud poběží na autobus. Po chodníku se teď musí chodit a jezdit nanejvýš 6 km/h
