Index Nikkei 225, který minulý týden stoupal na pětiletá maxima, dnes ztratil 1,85 procenta a uzavřel na 16.124,35 bodu. Téměř tak ztratil celý zisk z posledních tří dní a zaznamenal nejhlubší propad od 14. prosince.
Nejvíce z velkých firem klesly akcie automobilky Honda Motor, které v obavách z dopadu silného jenu na zisky v zahraničí spadly o 4,8 procenta. Toyota oslabila o 2,1 procenta.
Výrazně rovněž klesly akcie bankovní skupiny Sumitomo Mitsui Financial Group po oznámení plánu vydání nových akcií. Prudce naopak rostly akcie elektronického výrobce Toshiba poté, co japonský tisk přinesl zprávy o očekávaném vysokém růstu firemního zisku.
Dolar se dnes v Asii zotavil z pondělního poklesu na tříměsíční minimum 113,78 jenu a posílil i k euru. V předchozích dnech americká měna klesala, protože trh čeká v brzké době ukončení procesu zvyšování úrokových sazeb v USA. Dnes však v Asii investoři kupovali dolary, aby si zajistili zisky z dosavadního prudkého růstu jenu.
Ke konci tokijského obchodování dolar k jenu stoupl na 114,58 JPY z pondělního závěru v New Yorku na 114,31 JPY. K euru zpevnil na 1,2054 USD z předchozích 1,2083 USD.



Ceny dálničních známek v Česku porostou, roční bude od ledna už za víc než 2500 Kč
Na prodej je devadesátkové Ferrari pro chudé v perfektním stavu. Fiat za půl milionu je lákavá nabídka
Rakousko končí s nalepovacími dálničními známkami a zdražuje
Test Fiat Panda La Prima: Styl za dobrou cenu a automat k tomu
Test ojetiny: Možná se vyplatí nejít automaticky pro Škodu. Opel Insignia II je opomíjenou ojetinou za skvělé peníze
