Dow Jonesův index 30 nejvýznamnějších titulů se snížil o 0,58 procenta na 10.896,32 bodu a širší index Standard & Poor's 500 o 0,36 procenta na 1282,93 bodu. Index Nasdaq klesl o 0,62 procenta na 2302,69 bodu.
Cena ropy v úterý kvůli obavám z přerušení dodávek rostla. Trh se nyní nejvíce obává eskalace útoků ozbrojenců na ropná zařízení v Nigérii, která je významným světovým vývozcem ropy. Působí i napětí kolem Íránu.
Největší ztráty zaznamenal sektor finančních služeb. Důvodem byly zprávy o hospodaření firem Wells Fargo a U.S. Bancorp, které bylo horší, než čekali analytici. Ztrácely i technologické firmy v čele s IBM, Intelem a Yahoo.
Drahá ropy také negativně ovlivnila dolar. Nejprve měna po zprávě o využití kapacity v průmyslu, které bylo nejvyšší za pět let, posilovala. Zpráva totiž přinesla naději, že by americká centrální banka mohla dále zvyšovat sazby. Nárůst cen ropy však nakonec velkou část zisků dolaru smazal. Vysoké ceny ropy jsou brzdou ekonomického růstu, protože spotřebitelé utratí více za energii, a proto musejí snížit výdaje za další zboží a služby.
V závěru obchodování euro k dolaru kleslo o 0,1 procenta na 1,2105 USD. Dolar k jenu stoupl o 0,5 procenta na 115,41 jenu, napsala agentura Reuters.



Ceny dálničních známek v Česku porostou, roční bude od ledna už za víc než 2500 Kč
Na prodej je devadesátkové Ferrari pro chudé v perfektním stavu. Fiat za půl milionu je lákavá nabídka
Rakousko končí s nalepovacími dálničními známkami a zdražuje
Test Fiat Panda La Prima: Styl za dobrou cenu a automat k tomu
Test ojetiny: Možná se vyplatí nejít automaticky pro Škodu. Opel Insignia II je opomíjenou ojetinou za skvělé peníze
