FÚ během posledního dne pro daňové přiznání nápor nehlásily

31.03.2006 | , Financninoviny.cz
Zpravodajství ČTK


Praha 31. března (ČTK) - Výraznější nápor lidí finanční úřady během posledního dne pro podání daňového přiznání nezaznamenaly, a to včetně Prahy. Fronty se tvořily jen dopoledne, a to pouze na některých úřadech v Pardubickém a Karlovarském kraji. Odpoledne již byl na všech úřadech spíše klid. Vyplývá to z ankety ČTK mezi finančními úřady po celé ČR. Finanční úřady mají dnes i kvůli přiznáním prodloužené úřední hodiny.

Finanční úředníci se shodují v tom, že lidé stále častěji posílají přiznání poštou, aby se frontám vyhnuli. Lidé také zřejmě využili pro zaplacení daně za loňský rok daňové složenky. Těmi mohou lidé od 15. března platit daně na poštách, aniž by museli zaplatit 20 a více korun za složenku.

"V pátek odpoledne už je tradičně klid," uvedl ředitel plzeňského finančního úřadu Roman Kasl. Podle něj již lidé nenechávají podání daňového přiznání na poslední chvíli a fronty se netvoří před uzávěrkou přiznání poslední tři roky. "Mnohem větší nápor jsme zaznamenali například minulé pondělí a středu," doplnil ředitel Finančního úřadu v Liberci Libor Pilař.

Stejně tak na poštách byl dnes podle zjištění ČTK běžný provoz téměř bez front. Například na hlavní poště v pražské Jindřišské ulici se doba čekání odpoledne pohybovala kolem deseti minut. Česká pošta má dnes otevřenou vždy nejméně jednu pobočku v každém krajském městě do 22:00 a nejméně jednu poštu v každém bývalém okresním městě do 20:00 hodin. Pošty Praha 1, Brno 2 a Ostrava 2 budou mít obvyklou provozní dobu do 24:00.

Letos nemuseli lidé jen na finanční úřad, ale úředníci vyjížděli i za nimi. Podle zástupce ředitele Finančního úřadu v Kladně Miroslava Dolejše vyráželi úředníci z Kladna a Slaného po celý březen do několika obcí regionu, kde odbavili několik stovek lidí.

V případě, že by někteří lidé nestihli kvůli povodním zaplatit daně včas, neměla by je podle ministerstva financí postihnout pokuta. "Všem ředitelům finančních úřadů z postižených oblastí bylo nařízeno postupovat s maximální ohleduplností a citlivostí," uvedla mluvčí ministerstva financí Petra Krainová s tím, že sankce by kvůli povodním neměly být udělovány vůbec nebo v ojedinělých případech.

Články ze sekce: Zpravodajství ČTKPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.