Koruna oslabila na 28,33 Kč/EUR a 22,09 Kč/USD

18.05.2006 | , Financninoviny.cz
Zpravodajství ČTK


perex-img Zdroj: Finance.cz

Praha 18. května (ČTK) - Česká měna dnes bez jasného trendu a nových informací oslabila. Proti euru stála v 17:00 na 28,33 Kč/EUR a vůči dolaru na 22,09 Kč/USD. Nejasný trend měly všechny středoevropské měny. Vyplývá to z informací serveru Patria Online.

Koruna se tak vzdálila od svých středečních rekordních hodnot na 28,105 Kč za euro a 21,78 Kč za dolar. "Koruna dnes nejprve posilovala z hladiny 28,38 Kč/EUR na 28,29 Kč/EUR. Odpoledne byl už kurz opět na 28,34 Kč/EUR," uvedl Vladimír Pikora z Next Finance. Zprávy o výstavbě automobilky Hyundai měly kvůli rozporuplným informacím na finanční trh zanedbatelný význam, dodal.

Podle něj v pozadí vývoje byl především pohyb na eurodolarovém trhu. Dolar ve středu večer výrazně posílil, když trh reagoval na slova francouzských a německých politiků, že silné euro ničí evropské exportéry. "Dnes ráno se ovšem nálada na eurodolarovém trhu znovu mírně zhoršila, když mnozí spekulanti začali opět pochybovat, že úrokové sazby v USA vzrostou," dodal Pikora.

Současný kurz koruny blízko historických maxim vůči euru i dolaru je podle analytiků výhodný pro nákup cizí měny před letní dovolenou.

Podle Pikory bude koruna oscilovat v příštích dvou týdnech v pásmu 28,00 Kč/EUR až 28,50 Kč/EUR. Dolar pak má ještě prostor k oslabení, ale dlouhodobě nikoliv. "Krátkodobě by se proto mohl ještě vrátit pod 22,00 Kč/USD, ale dlouhodobě bude směřovat ke 24,00 Kč/USD," uvedl.

Autor článku

 

Články ze sekce: Zpravodajství ČTK