"Nepředpokládaný dynamický růst akcií v minulých letech způsobil, že členové vedení firmy měli nadstandardní výnosy," řekl předseda dozorčí rady ČEZ Zdeněk Hrubý. Proto byl podle něho stanoven strop pro výnosy.
Současní manažeři vydělali podle odhadů na opčním programu za poslední dva roky stovky milionů korun, protože cena akcií ČEZ vzrostla více než čtyřikrát. Přesnější údaje o svých výdělcích představitelé firmy tají.
Další významnou úpravou programu je, že příští členové vedení ČEZ na rozdíl od současných budou moci celou opci uplatnit až po třech letech po jejím poskytnutí.
Podle Hrubého tyto změny nesouvisejí s nedávným odvoláním obchodního ředitele ČEZ Alana Svobody kvůli jeho obchodům s akciemi společnosti na kapitálovém trhu. Opční programy jsou nástrojem motivace managementu společností. Propojují zájmy vedení se zájmy akcionářů. ČEZ tento program odstartoval v roce 2001.



Dacia Bigster, o které pořád sní spousta českých zákazníků, se vyrábí. S dieselem stojí zhruba 600 tisíc, ale je tu problém
Ceny dálničních známek v Česku porostou, roční bude od ledna už za víc než 2500 Kč
Na prodej je devadesátkové Ferrari pro chudé v perfektním stavu. Fiat za půl milionu je lákavá nabídka
Rakousko končí s nalepovacími dálničními známkami a zdražuje
Test Fiat Panda La Prima: Styl za dobrou cenu a automat k tomu
