Důvodem oslabení koruny byla podle Vladimíra Pikory z Next Finance politická situace na Slovensku. "Investoři začali mohutně vyprodávat svá slovenská portfolia, když nabyli dojmu, že slova předsedy vlády a ministra financí nejsou zcela v souladu a že přijetí eura je skutečně ohroženo," uvedl. Výprodej slovenské koruny se zastavil až po dnešní intervenci slovenské centrální banky.
Vývoj na Slovensku tak dnes podle Pokory zastínil zprávu, že japonská společnost Hitachi chystá investici v ČR za 2,5 miliardy korun. "Koruna na ni proto zatím nereagovala. V každém případě se ale jedná o jednu z těch zpráv, která naznačuje, že do budoucna bude koruna ještě silnější," dodal.



Dacia Bigster, o které pořád sní spousta českých zákazníků, se vyrábí. S dieselem stojí zhruba 600 tisíc, ale je tu problém
Ceny dálničních známek v Česku porostou, roční bude od ledna už za víc než 2500 Kč
Na prodej je devadesátkové Ferrari pro chudé v perfektním stavu. Fiat za půl milionu je lákavá nabídka
Rakousko končí s nalepovacími dálničními známkami a zdražuje
Test Fiat Panda La Prima: Styl za dobrou cenu a automat k tomu
