Zisk za prvních devět měsíců neuvedla. Za letošní pololetí hospodařila firma s čistým ziskem 108 milionů korun, loni skončila "v plusu" 62 milionů Kč. Poprvé tak prolomila ztrátové hospodaření, které trvalo od roku 1998.
"Dokázali jsme zastavit zhoršující se ekonomický vývoj podniku způsobený pádem IPB a obnovit tržní pozice. Nyní rozšiřujeme výrobu," uvedla ředitelka. Příští rok by měl ekonomický růst pokračovat. Je pravděpodobné, že mzdy téměř 500 hrádeckých ocelářů letos opět porostou, dodala Mrázková.
Železárny prošly v minulých pěti letech restrukturalizací a modernizací technologie. Letos za 35 milionů korun obnovily elektrickou obloukovou pec. Provoz fungující od roku 1962 nyní dokáže vyrábět rychleji kvalitnější ocel. Další investicí byla rekonstrukce pece v hrubé válcovně za 16 milionů Kč. Firma instalovala řídící systém a topný olej nahradila zemním plynem. Dále dokončila odprášení ocelárny. Příští rok investuje 80 milionů Kč.
Podnik vyrábí ocelové ingoty jako polotovary pro výrobu bezešvých trubek pro přepravu ropy a plynu a ingoty pro výrobu válcované, broušené a loupané oceli. Více než polovinu produkce exportuje. S hutnickými a železářskými závody ve Veselí nad Moravou a v Chomutově paří do Ferrometu group, čtvrté největší ocelářské skupiny v ČR. Její tržby za letošních devět měsíců vzrostly o 30 procent na 5,2 miliardy korun, což je téměř shodná suma jako za celý loňský rok. Loňský zisk činil 81 milionů Kč.



Dacia Bigster, o které pořád sní spousta českých zákazníků, se vyrábí. S dieselem stojí zhruba 600 tisíc, ale je tu problém
Ceny dálničních známek v Česku porostou, roční bude od ledna už za víc než 2500 Kč
Na prodej je devadesátkové Ferrari pro chudé v perfektním stavu. Fiat za půl milionu je lákavá nabídka
Rakousko končí s nalepovacími dálničními známkami a zdražuje
Test Fiat Panda La Prima: Styl za dobrou cenu a automat k tomu
